Координаційна рада з національно-патріотичного виховання провела засідання

Координаційна рада з національно-патріотичного виховання провела засідання

На першому засіданні у 2019 році розглянули питання виконання обласної програми, виконання роботи з допризивної підготовки молоді та організації подальшої роботи Координаційної ради

29 січня відбулося засідання Координаційної ради з національно-патріотичного виховання при Полтавській ОДА. Засідання провів заступник голови ради, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Буцький. В обговоренні порядку денного взяли участь члени координаційної ради та представники громадськості.

Половина учасників Координаційної ради – це посадовці, половина – представники громадськості. Тримаємо цей паритет, щоб іти одним шляхом. Готові до спілкування. Готові сприймати від всіх без винятку громадських організацій пропозиції, ідеї щодо проведення заходів. Ми чуємо громаду, вносимо зміни до наших програм, просимо дофінансувати деякі заходи, якщо є хороша ініціатива від громади. Важливо працювати разом, – наголосив начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький.

(зліва направо) Володимир Голуб, Олександр Буцький, Марина Засенко, Олександр Лелюк (зліва направо) Володимир Голуб, Олександр Буцький, Марина Засенко, Олександр Лелюк

Представник Департаменту освіти й науки ОДА Сергій Рибалко поінформував про стан реалізації за 2018 рік Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017–2020 роки. Протягом минулого року було засновано премію ім. Героя Небесної сотні Ігоря Сердюка, надано підтримку проведенню заходів «Юний десантник», «Петлюрівський вишкіл», «Сокіл (Джура)» та інших.

 Сергій Рибалко

Остання зміна пов’язана з тим, що рій «Характерники» Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 переміг на обласному етапі гри «Сокіл» («Джура») й став рекордсменом за всю історію її проходження. Завдяки досягненням команди вирішено заохотити її учасників та майбутні команди-переможниці, аби залучити ще більше закладів освіти до гри. Виділено й додаткові бюджетні кошти на проведення обласного конкурсу на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання. Зокрема, збільшено грошову винагороду зі 100 тисяч до 250 тисяч гривень. Їх розподілятимуть так, що переможець одержить 150 тисяч гривень, призери відповідно – 75 й 25 тисяч гривень, – пояснив Сергій Рибалко.

– Чимало залежить від керівництва навчальних закладів. Потрібно заохотити дітей, зацікавити. Національно-патріотичне виховання – це системна робота. Це не тільки вивчення будови автомата Калашникова чи стрільба в тирі, а й мова, і духовний розвиток, і фізичний гарт, – зазначив голова Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимир Голуб.

Також заслухали доповідь заступника військового комісара області по роботі з особовим складом та громадськістю Едуарда Бородая про проведення допризовної підготовки молоді.

 Едуард Бородай

Показник системи допризовної підготовки молоді – люди, які йдуть в армію, – на строкову службу й службу за контрактом. Протягом минулого року на строкову службу в області призвали понад тисячу осіб. Тисяча сто жителів Полтавщини уклали контракти зі Збройними Силами України. Позитивним зрушенням у допризовній підготовці є обласний конкурс на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання. Завдяки його проведенню бачимо стан відповідного оснащення освітніх закладів. Звісно, між переможцями й аутсайдерами різниця суттєва. Матеріально-технічна база у школах має покращуватися, – зазначив Едуард Бородай.

На завершення засідання розглянули організаційні питання роботи самої Координаційної ради: порядку зміни складу та затвердження плану роботи на 2019 рік.