У Полтаві відбулась дискусія щодо перспектив клубної організації легкої атлетики

У Полтаві відбулась дискусія щодо перспектив клубної організації легкої атлетики

На порядку денному планового зібрання федерації легкої атлетики Полтавської області – питання впровадження клубної моделі як альтернативи ДЮСШ

Виконавчий комітет ФЛАП провів засідання у конференц-залі стадіону «Ворскла». Серед питань порядку денного був і розгляд нової концепції розвитку легкої атлетики. Своє бачення озвучив віце-президент федерації легкої атлетики Полтавщини  Максим Кривенко.

Це наше бачення напрямку, який дасть розвиток легкій атлетиці. Альтернатива нинішній мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл – це запровадження клубної системи. Це давно працює в усьому світі, й Україна також поступово стає на цей шлях. Створення спортивних клубів в університетах і школах сприятиме відбору здібних дітей і молоді, – розпочав дискусію Максим Кривенко.

Максим Кривенко припускає, що рівень підготовки у спортивних клубах буде не нижчим, аніж у ДЮСШ. Тож їх представники зможуть виступати на змаганнях від Полтавщини та України і претендувати на фінансову підтримку з бюджету відповідного рівня.

Тренери ДЮСШ та спортивні функціонери мають інший погляд на проблему. Директор  Школи вищої спортивної майстерності Полтавської області Костянтин Семеняга зауважив, що майже ніде в світі держава не фінансує спортивні клуби.

У розвинених країнах світу держава не фінансує спортивні клуби. Зазвичай, вони існують за рахунок спонсорської підтримки, членських внесків або оплати за тренування. Є інша модель: Міжнародний олімпійський комітет виділяє кошти на Національні олімпіські комітети, вони – на федерації, а вже ті – на фінансову підтримку окремих спортивних клубів.

Представник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА В'ячеслав Тягло припустив, що члени спортивних клубів займатимуть зовсім не ту нішу, яку нині заповнюють вихованці ДЮСШ.

Спортивні клуби існують за рахунок членських внесків, платних тренувань, призових (ред. – грошової винагороди), отриманих на комерційних турнірах різного рівня, та ін. Але, по-перше, не кожен може дозволити собі займатися в платних клубах. По-друге, тренер у клубі зацікавлений працювати з підготовленими спортсменами, які братимуть участь у комерційних стартах і зароблятимуть кошти для клубу.

Слід відзначити, що більшість спортивних клубів в Україні не мають власної інфраструктури. Вони проводять заняття на стадіонах та майданчиках комунальної форми власності.