27 позаміських дитячих закладів готуються до оздоровчого сезону влітку

27 позаміських дитячих закладів готуються до оздоровчого сезону влітку

Готуються до відкриття літнього сезону 27 позаміських дитячих закладів. Про це під час засідання обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей повідомила заступник начальника Управління - начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Полтавщини Наталія Шкоденко. Як передає прес-служба Полтавської ОДА, Наталія Шкоденко повідомила наступне:

– У регіоні діє обласний штаб з організації оздоровлення та відпочинку. На сьогоднішньому засідання обговорили всі питання, які стосуються підготовки, проведення та підбиття підсумків щодо оздоровчої компанії і плани на наступний рік. Це вже третє засідання штабу. Розглянули питання щодо підготовки позаміських дитячих закладів до оздоровчого сезону 2019 року, ­– сказала Наталія Шкоденко.

Також вона додала, що підготовка до оздоровчої кампанії стартувала в жовтні минулого року, коли на нараді голови Полтавської ОДА розглядали питання про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році.

Виступ Наталії Шкоденко Виступ Наталії Шкоденко

– Нині ми повідомили про підготовку матеріально-технічної бази, тобто дотримання дитячими закладами державних санітарних та будівельних норм, про пожежну безпеку у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Обговорили також надзвичайні ситуації – вибухонебезпечні речовини, обстеження дитячого обладнання закладів. Все має бути відремонтоване для того, щоб діти мали змогу безпечно перебувати у таборах.

На обласному рівні формується графік прийому дитячих позаміських закладів державними комісіями. Триватиме він з  21 травня по 11 червня 2019 року, за 3-5 днів до початку роботи закладів.

Із загальної кількості закладів 14 перебуває в комунальній власності, 7 з яких підпорядковано закладам та установам освіти й належать до закладів позашкільної освіти, 12 – приватних та 1 – державної форми власності. Термін оздоровчої зміни в 27 позаміських закладах – 21 день, середня вартість путівки – 7578 грн для дитини з 11 до 17 років та 7452 грн для дитини до 10 років, харчування – до 170 грн на добу. Близько 18 тис. дітей планується охопити оздоровленням та відпочинком із використанням обласного та місцевих бюджетів. Середня наповнюваність позаміських закладів планується на рівні 90 %.

 – На Полтавщині 12 закладів вищої категорії, першої категорії – 10 та 5 закладів мають другу категорію. Третьої категорії у регіоні немає. Усі 27 закладів 2019 року працюють з батьками. Вони мають можливість надати згоду на оздоровлення та відпочинок їхньої дитини та працюють з програмою відшкодування вартості путівки, ­– додала Наталія Шкоденко.

З усіх 27 закладах зміни триватимуть 21 день. Вони не порушують законодавства, адже одна із вимог у відшкодуванні  путівки  – повна оздоровча зміна, тобто 21 день.