На Полтавщині відроджується турнір з боксу пам’яті засновника сучасного олімпійського руху О. Бутовського

На Полтавщині відроджується турнір з боксу пам’яті засновника сучасного олімпійського руху О. Бутовського

На Полтавщині проходить Відкритий обласний турнір з боксу пам’яті одного із засновників сучасного олімпійського руху, члена Міжнародного олімпійського комітету у 1890-1900 роках Олексія Дмитровича Бутовського! Змагання триватимуть 6-8 червня на базі Полтавської обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Олімпійські надії» за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

За перемоги у своїх вагових категоріях змагаються 60 боксерів з Полтавської області, Києва, Харкова та Дніпра. Вони розподілені на чотири вікові групи, від 2001 до 2008 років народження. Станом на сьогодні вже визначилися 10 пар, які пройшли у фінал. Фінальні поєдинки відбудуться завтра, початок об 11:00.

Дуже цікава історія боксерського турніру пам’яті Бутовського. Він був започаткований ще у  2001 році у форматі міжнародних змагань. З 2002 року турнір став всеукраїнським. У 2004 році в рамках турніру проводився ще й відбір на чемпіонат Європи з боксу, на якому яскраво проявив себе нині визнаний світом боксер Василь Ломаченко. З 2005 року організаторам не зажди вдавалося забезпечити необхідні умови для проведення турніру такого рівня, а протягом останніх 10 років турнір не проводився взагалі. Тож цьогорічні змагання – це, значною мірою, відродження!

Нинішня мета оргкомітету турніру пам’яті Бутовського – не лише забезпечити його щорічне проведення, а й вивести його на всеукраїнський рівень.