Молодь Полтавщини відвідала всеукраїнський фестиваль «Холодний яр» — 2019

Молодь Полтавщини відвідала всеукраїнський фестиваль «Холодний яр» — 2019

5-7 липня на Черкащині відбувся просвітницький фестиваль Нескореної Нації «Холодний яр». Цей щорічний, благодійний та просвітницький захід починає свою історію у 2015 році і щоразу збирає сотні відвідувачів. Цього року Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА посприяло участі у фестивалі патріотичної молоді Полтавщини, серед яких були і представники обласного осередку ВГО «Сокіл». По поверненню, вони поділились враження від поїздки з начальником Управління Олександром Буцьким.

Зустріч Олександра Буцького з молоддю, яка їздила на "Холодний яр"" Зустріч Олександра Буцького з молоддю, яка їздила на "Холодний яр" - 2019

Як розповідає керівник обласного «Соколу» Георгій,  «Холодний яр»-2019 мав кілька цікавих і важливих складових. Фактичним місцем його проведення стало с. Суботів – родинне гніздо гетьмана Богдана Хмельницького та осередок національно-визвольної боротьби Холодноярської республіки на початку ХХ століття. Територія фестивалю була оголошена зоною, вільною від алкоголю та пластику. На сцені виступали відомі українські рок-гурти: Карна, «Тінь сонця», Кораллі та інші. На гутірковому майданчику брали участь у дискусіях сучасні письменники, публіцисти та громадські діячі. Спортивна програма була представлена турніром з ММА. Для шанувальників більш спокійного відпочинку були фуд-корт та ярмарок майстрів. І, звісно, для всіх бажаючих екскурсії місцем подвигу українських борців за незалежність - холодноярців.

На завершення зустрічі, учасники «Холодного яру»-2019 представили начальнику Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА свої пропозиції щодо заходів з національно-патріотичного виховання на Полтавщині.

Довідково. Урочище Холодний яр Чигиринського району Черкаської області має особливе значення в українській історії. У 1919-1922 роках там існувала самопроголошена Холодноярська республіка, яка протистояла більшовицькій інтервенції. Основою її збройних сил стали бійці петлюрівської армії. З метою придушення спротиву холодноярців, ВЧК розробило спеціальну операцію. В результаті на початку 1923 року близько 40 командирів Холодного яру були затримані та ув’язненні у Лук’янівській в’язниці. Там відбувся їх останній бій: холодноярці підняли повстання, захопили зброю і впродовж 4 годин перестрілювались з чекістами. Першим з плеяди письменників, як писали про цю сторінку української історії, став ветеран армії УНР та Холодного яру, уродженець с. Демидівка Решетилівського району, письменник Юрій Горліс-Горський («Холодний яр»).