Представники Полтавської ОДА та місії ОБСЄ в України обговорили протидію домашньому насиллю, дискримінації та торгівлі людьми

Представники Полтавської ОДА та місії ОБСЄ в України обговорили протидію домашньому насиллю, дискримінації та торгівлі людьми

20 серпня т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло зустрівся з представниками Спеціальної Моніторингової місії ОБСЄ в Україні з Команди Харкова для обговорення гендерних питань та питань національних меншин у Полтавській області. Представників ОБСЄ цікавили питання підтримки осіб, які постраждали від домашнього насилля, насильства за ознаками статі, а також стосовно протидії торгівлі людьми.

“В нас діє обласна Програма реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015 – 2019 роки. Значною складовою зазначеної програми стали питання щодо реалізації державної політики в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Також створено Міжвідомчу координаційну раду з гендерних питань та проблем сім’ї при обласній державній адміністрації. При райдержадміністраціях створені відповідні дорадчі органи з питань підтримки сім’ї, попередження домашнього насильства та з гендерних питань, а також діють районні соціальні комплексні програми підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, – розповів Олег Пругло.

Обласна влада систематично проводить інформаційно-просвітницькі кампанії з метою формування ненасильницької поведінки та протидії торгівлі людьми. Водночас, вже напрацьована злагоджена міжвідомча співпраця з питань протидії негативним явищам. Докладніше про це прокоментував начальник Управління справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький.

“Щороку від насильства в Полтавській області страждає близько 2 тис. осіб (80 % з яких − жінки). За І півріччя 2019 року зареєстровано 651 звернення з приводу насильства, з них 606 надійшло від жінок, 45 від чоловіків. Кількість звернень збільшується завдяки налагодженій співпраці всіх суб’єктів взаємодії до повноважень яких належать питання запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на привернення уваги громадськості області до підняття іміджу сім’ї, пропагування ненасильницької поведінки, а також активній роботі 31 місцевого дорадчого органу − Міжвідомчих координаційних рад з гендерних питань та проблем сім’ї”, – повідомив Олександр Буцький.

Протягом І півріччя 2019 року працівниками підрозділів органів Національної поліції винесено 651 офіційне попередження та виписано 28 захисних приписів. Для ефективного реагування на факти насильства в сім’ї та /або насильства за ознакою статі Полтавською обласною державною адміністрацією налагоджено співпрацю з благодійною організацією «Світло надії», громадською організацією «Центр сучасного розвитку та інновацій» та благодійною організацією «Позитивні жінки».

У свою чергу, В 25 райдержадміністраціях діють мультидисциплінарні робочі груп з питань протидії торгівлі людьми із залученням структурних підрозділів (відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми).