Івану Котляревському – 250 років!

Івану Котляревському – 250 років!

Сьогодні, 9 вересня, минає 250 років від дня народження відомого українського письменника Івана Котляревського. В Полтаві вшанували класика літератури  низкою заходів.

Опівдні біля могили українського класика зібралися сотні людей.  До обласного центру з’їхалися діячі культури, письменники, літературознавці, науковці з різних куточків країни, зокрема з Києва, Волині та інших міст.

Вшанувати класика прийшли представники обласної та міської влади, громадськість, школярі та студенти, духівництво. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір відслужив панахиду. Присутні поклали квіти до могили.

Олег Пругло Олег Пругло

– Шановні містяни та гості. Сьогодні нас тут зібрав найвідоміший полтавець Іван Котляревський. Насамперед, Івана Петровича ми знаємо як того, хто заснував українську літературну мову. Але він був і істориком, і етнографом, і військовим, і композитором. Але найбільше любив Україну та нашу мову, і не мислив себе без Полтавщини. І нехай ті зерна, що посіяв Іван Котляревський зростатимуть у наших прийдешніх поколіннях, – сказав т.в.о голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Продовжили відзначення ювілею біля пам’ятника Івану Петровичу Котляревському. Тут відтворили атмосферу 1903 року, коли  в Полтаві відкрили пам’ятник видатному письменнику. Біля монумента можна було побачити театралізованих героїв часів Котляревського та звучали українські пісні.

за матеріалами прес-центру Полтавської ОДА