Катерина Рижеченко привітала зі святами дітей, які відпочивають в оздоровчому таборі «Сонячний»

Катерина Рижеченко привітала зі святами дітей, які відпочивають в оздоровчому таборі «Сонячний»

За кілька днів до Різдва заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини та дитячий оздоровчий табір «Сонячний» ОК «Нафтохімік», в якому на зимовому оздоровленні перебувають діти пільгових категорій.

Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини знаходиться в Омельнику Кременчуцького району. Призначений для тимчасового проживання вагітних жінок та матерів із новонародженими дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах та мали намір відмовитись від дітей. Нині там перебувають одна жінка з дитиною.

«За 11 років діяльності центру його клієнтами стали 168 осіб: 58 жінок, 16 вагітних, 94 дитини, – розповіла заступниця начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко. – Для клієнтів центру створені належні умови проживання, харчування, медичне обслуговування, надання соціальної та психологічної допомоги. Фінансування закладу здійснюється за рахунок обласного бюджету».

Із 2008 року по грудень 2019 року 166 клієнтів вибули із центру. Зокрема, 71 із позитивним результатом: 30 жінок повернулися з дитиною до чоловіка, 25 – у сім’ю батьків, 16 жінок розпочали самостійне життя. У двох матерів було вилучено дітей та влаштовано до сімейних форм виховання.

Катерина Рижеченко оглянула центр, ознайомилася з умовами перебування жінок і дітей у ньому.

Крім того, заступниця голови облдержадміністрації відвідала в Омельнику ДОТ «Сонячний» оздоровчого комплексу «Нафтохімік», де на зимовому відпочинку з 21 грудня по 11 січня перебувають 100 дітей пільгових категорій.

«Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації забезпечено оздоровлення 100 дітей. Усі путівки придбані за кошти обласного бюджету, розподіленні між містами, районами, ОТГ області у відсотковому співвідношенні до кількості дітей шкільного віку та з урахуванням кількості дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, – розповіла Наталія Шкоденко. – Серед них діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, одна дитина, батько якої загинув під час виконання службових обов’язків, 68 дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, четверо дітей внутрішньо переміщених осіб, а також 11 дітей, які виховуються в сім’ях учасників бойових дій».

Нині на базі оздоровчого табору «Сонячний» відбувається Всеукраїнський шаховий турнір «Меморіал Грохотова», на який з’їхалися 52 шахісти з усієї України. Із них 25 дітей.

Представники Полтавської облдержадміністрації привітали учасників турніру та дітей, які відпочивають у «Сонячному», з новорічними святами та Різдвом. У новорічну ніч усі діти в таборі отримали подарунки від облдержадміністрації.